Tréner Lipian Mihalík: Naša úžasná a krásna rozprávka je na konci

Lipany vyradil Skalicu Foto: FB ŠK Odeva Lipany

LIPANY – Futbalisti MFK Ružomberok sa stali prvými finalistami Slovnaft Cupu. V odvetnom zápase semifinále síce prehrali s treťoligovým ŠK Odeva Lipany 0:1, no do boja o titul ich posunulo úvodné vysoké víťazstvo 5:0.

Ich súpermi budú lepší z dvojzápasu medzi Trnavou a Podbrezovou, úvodný duel vyhral Spartak 1:0. Odveta je na programe v stredu o 18.00 h na ihrisku FK Železiarne.

Liptáci nastúpili na odvetný zápas s výrazne pozmenenou zostavou. Na ihrisku nebolo veľmi vidieť, že ide o súboj účastníka najvyššej súťaže a treťoligistu. V prvom polčase mal dve sľubné príležitosti na skórovanie domáci Chobot. V druhom sa dlho nič vážnejšie nedialo, až v 70. minúte udreli Lipany, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval Vitovič.

V ďalšom priebehu, napriek domácemu tlaku, sa už na skóre nič nezmenilo. Lipany si tak pripísali ďalší cenný skalp. Vo štvrťfinále zdolali nikéligistu MFK Skalica 5:3 po rozstrele z 11 m, v riadnom hracom čase sa zápas skončil bezgólovou remízou.

„Z našej strany je dobojované, naša úžasná a krásna rozprávka je na konci. Sme nesmierne šťastní, že odvetný zápas sa skončil takto. Vedeli sme, že na domácich nemôžeme vybehnúť, ale nechceli sme hrať ani zatiahnutý futbal. Zámer bol dobre brániť a z toho vyrážať do nejakých rýchlych protiútokov. Napokon nám aj jeden vyšiel. Strelili sme víťazný gól a všetci sa z toho veľmi tešíme,“ zhodnotil úžasnú futbalovú púť treťoligistu tréner Lipian Štefan Mihalík.

(tasr, gko)


Ďalšie články