Humennému nevyšla domáca premiéra, Boržík: Zlomová bola 2. tretina

380280158_692990815606487_7883714995863852476_n Nováčik hokejovej Tipos extraligy HC 19 Humenné má za sebou neúspešnú premiéru na vlastnom ľade. Foto: FB HC 19 Humenné

HUMENNÉ – Nováčik hokejovej Tipos extraligy HC 19 Humenné má za sebou neúspešnú premiéru na vlastnom ľade. V 2. kole nestačil na bratislavský Slovan, ktorému podľahol vysoko 3 : 8 napriek tomu, že po dvoch tretinách prehrávali domáci len o jeden gól.

Belasí pred vypredaným hľadiskom na Zemplíne síce inkasovali ako prví, postupne však výkon stupňovali a v tretej tretine sa prezentovali piatimi gólmi. Humenné hnala dopredu parádna atmosféra na štadióne, z tribún bolo cítiť nováčikovskú eufóriu. „Vedeli sme, že Slovan sa po piatkovej prehre bude chcieť revanšovať fanúšikom.

Začali sme celkom dobre, išli sme do vedenia, ale našimi chybami sme dovolili súperovi otočiť výsledok ešte v prvej tretine. V druhej tretine sme hrali dobre, mali sme dostatok príležitostí a myslím si, že práve tam sa zlomil zápas. Ponúknuté príležitosti sme nevyužili, nepodarilo sa nám vyrovnať, nanešťastie sme dostali ešte na začiatku tretej tretiny aj gól. Neskôr to už bola škola efektivity pre nás, súper bol jasne lepší,“ zhodnotil po zápase priebeh stretnutia domáci asistent trénera Ivan Boržík.

Bratislavčania víťazstvom čiastočne odčinili domácu prehru s Michalovcami 2 : 8 z úvodného kola. „My sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké, najmä po piatkovom nevydarenom vstupe do sezóny. V sobotu sme si pred cestou povedali, že musíme zlepšiť prístup,“ uviedol asistent trénera Richard Kapuš. Potešil ho najmä kolektívny výkon Slovana. „Hoci sa Humenné dostalo do vedenia, hneď v prvej tretine sme otočili misky váh na našu stranu.

Druhá tretina bola z našej strany trochu rozháranejšia, pretože sme hrali veľa oslaboviek, vtedy sa domáci dostali do tempa. Tretia tretina už bola v našej réžii. Po tom nešťastnom začiatku sezóny nás teší, že sa mužstvo dalo dokopy a naozaj sme dnes podali dobrý kolektívny výkon.“

(tasr)


Ďalšie články