Krása na štyroch kolesách: Pod Tatrami sa budú preháňať veterány

Poprad veterány 2 Veterány na Sobotskom námestí v Poprade. Foto: FB/Poprad

POPRAD – Už v piatok (4. augusta) sa začali v Kežmarku schádzať majitelia starých áut so svojimi miláčikmi. Začal sa tu ďalší ročník tradičného podujatia Tatranský veterán. Hlavná časť programu je naplánovaná na sobotu (5. augusta), kedy sa veterány predstavia nielen jazdami po regióne, ale aj niekoľkými statickými ukážkami v mestách a obciach pod Tatrami.

Ako prví si budú môcť staré autá pozrieť Kežmarčania, kde sa výstava veteránov uskutoční od 9:00 do 10:30 priamo na Hlavnom námestí. Odtiaľ sa vozidla presunú do obce Lendak, kde je výstava vozidiel naplánovaná od 11:00 do 12:30. Medzi 13:00 a 14:00 budú mať účastníci podujatia obedňajšiu pauzu v Tatranskej Javorine, kde si budú môcť návštevníci opäť pozrieť zaparkované vozidlá. O 15:00 budú účastníci podujatia v Novej Lesnej a už o 16:00 sa všetky vozidlá predstavia na popradskom Námestí sv. Egídia. Tu potrvá výstava historických vozidiel až do 17:30.

Organizátori z Tatranského Veterán Car Clubu Poprad sľubujú účasť viac ako 50 historických vozidiel. Najstarším vozidlom na tohtoročnom zraze bude Willys Overland Pickup z roku 1924. Z 20-tych rokov minulého storočia to bude aj Buick Master Six Sport z roku 1927. Najstarším automobilom z našich končín to bude Tatra 75 z roku 1937. Najviac áut bude z 50-tych až 70-tych rokov minulého storočia. Najmladším účastníkom zrazu bude Jaguar XK8 z roku 1997.

Prvý ročník Tatranského Veteránu sa konal v roku 1986 v Poprade a Kežmarku. Na štart sa vtedy postavilo viac ako 50 posádok a odvtedy sa tradícia opakovala s menšími prestávkami. Podujatie každý rok organizuje Tatranský Veterán Car Club Poprad, ktorý je členom Združenia zberateľov historických vozidiel.


Ďalšie články