Práce na cyklomoste cez Laborec v Humennom pokračujú podľa harmonogramu

364693399_658367619654936_2359872437720850692_n Práce majú byť ukončené do októbra tohto roka. Foto: FB Mesto Humenné - MsÚ

HUMENNÉ – Práce na výstavbe cyklomosta cez rieku Laborec v Humennom pokračujú podľa harmonogramu. Mostný objekt sa momentálne nachádza vo finálnej fáze, v strede tohto týždňa na ňom začali inštalovať bezpečnostné prvky.

Potvrdil to kontrolný deň na viac ako 100-tonovej cyklolávke za 1,9 milióna eur. Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, most je už od polovice júna na svojom mieste. Premostenie má dĺžku 76,5 metra, celková dĺžka mosta je vymeraná na 87,5 metra a šírka lávky je 6,05 metra. „ Mostné dielce sú spojené zvarmi, montážnymi spojmi, prebieha oprava náterov. Osadené boli ťahadlá, sú už zaktivované,“ skonštatoval po tohtotýždňovom kontrolnom dni Škuba.

Na moste začali s inštaláciou bezpečnostných prvkov v podobe zábradlia a nerezových sietí. Po ich dokončení príde na rad úprava mostnej vozovky a nanášanie protisklzového náteru. „Po týchto prácach bude celá časť oceľovej konštrukcie mostného objektu hotová,“ skonštatoval Škuba. Dodal, že priebežne sa realizujú práce na dobudovaní cyklochodníkov z oboch strán cyklomosta na uliciach Jasenovská a Štefánikova, ktoré sa budú na premostenie napájať. Ich dokončenie sa plánuje v priebehu tohto mesiaca. „Cyklomost i cyklochodníky budú osvetlené na zábradlí pomocou LED svietidiel,“ doplnil Škuba.

Po odovzdaní mostného objektu je naplánovaná kolaudácia. Doba výstavby je 12 mesiacov. Práce majú byť ukončené do októbra tohto roka.

(sita)


Ďalšie články