V nedeľu budú teploty v rozmedzí 22 až 27 stupňov Celzia. Očakávajme však aj búrky

Bratislavská Dáždniková ulica v štýle Balóny od Ladislava Gudernu Ilustračná fotografia. Foto: Dano Veselský/TASR

PREŠOV – Slovensko v nedeľu (9. 6.) čakajú mierne teploty, pričom na viacerých miestach môžu prekvapiť prehánky alebo búrky. Počasie v horách bude oblačné s možnými prehánkami, takže sa milovníkom hôr odporúča na túru riadne pripraviť.

Na východnom Slovensku bude prevažne oblačno s možnosťou prehánok alebo búrok. Ranné teploty sa budú pohybovať od 18 do 14 stupňov Celzia. Denné teploty dosiahnu hodnoty medzi 22 až 26 stupňov Celzia. Počas dňa bude prevažne zamračené, čo môže miestami viesť k dažďovým prehánkam alebo búrkam.

Na západnom Slovensku bude prevažne polooblačné počasie. Ranné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od 19 do 16 stupňov Celzia, pričom najvyššie denné teploty dosiahnu hodnoty medzi 24 až 27 stupňov Celzia. Počas dňa môžu miestami nastať prehánky alebo búrky.

Stredné Slovensko bude mať tiež prevažne polooblačné počasie. Ranné teploty budú mierne nižšie, a to od 18 do 13 stupňov Celzia. Denné teploty budú v rozmedzí od 22 do 26 stupňov Celzia. Aj tu môže miestami prísť k prehánkam alebo búrkam.

Počasie na horách

Vo výške 1000 m: Očakávame prevažne oblačné počasie s možnosťou prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota dosiahne približne 13 stupňov Celzia a najvyššia denná teplota bude okolo 20 stupňov Celzia.

Vo výške 1500 m: Aj v tejto nadmorskej výške bude prevažne oblačno s možnosťou prehánok alebo búrok. Ranná teplota klesne na približne 12 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššia denná teplota dosiahne približne 16 stupňov Celzia.

Vo výške 2000 m: Počasie bude prevažne oblačné s možnosťou prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota bude okolo 9 stupňov Celzia a najvyššia denná teplota dosiahne približne 12 stupňov Celzia.

(tasr em, meteo.sk)


Ďalšie články