Nehoda medzi Prešovom a Drienovskou Novou Vsou obmedzila vlakovú dopravu 

447976852_782912123973519_3624767315528955966_n Dopravná nehoda na úseku Prešov -Drienovská Nová Ves. Foto: FB Polícia SR - Prešovský kraj

PREŠOV – Pre nehodu je aktuálne prerušená vlaková doprava v úseku Prešov – Drienovská Nová Ves. Zrazil sa tam osobný vlak s autom. Železničná spoločnosť Slovensko o tom informuje na sociálnej sieti. Ako uvádza, v spomenutom úseku vlaky nahradia autobusy.

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove informovalo, že nehoda sa stala krátko pred 8.30 h na Košickej ulici. V osobnom vozidle sa nachádzala jedna osoba, vyviazla však bez zranení.

Našťastie sa nikto nezranil

Na mieste zasahovalo päť príslušníkov HaZZ s dvomi kusmi techniky. Operačný dôstojník potvrdil, že zásah už ukončili a na mieste sa nič vážnejšie nestalo.

Pri nehode osobného vlaku a auta sa nikto nezranil. Ako informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Dominik Drevický, k nehode došlo na zabezpečenom priecestí so svetelnou signalizáciou. Následkom nehody došlo k prerušeniu dopravy v danom úseku.

Náhradná autobusová doprava

Ako pokračoval, na miesto sa dostavili záchranné a policajné zložky, ktoré zabezpečili oblasť a začali s vyšetrovaním nehody.

„V osobnom vlaku sa viezlo približne 30 cestujúcich, ktorým bola zabezpečená náhradná autobusová doprava. Vzhľadom na skutočnosť, že v dôsledku nehody došlo k poruche na infraštruktúre, náhradná autobusová doprava je v úseku Prešov – Drienovská Nová Ves nasadená aj v súčasnosti. Odstránenie následkov zamestnancami manažéra infraštruktúry (Železnice Slovenskej republiky) a obnovenie dopravy očakávame v priebehu dnešného dňa,“ povedal Drevický.

Foto: FB Polícia SR-Prešovský kraj

(tasr, kol)


Ďalšie články