V Poprade úradovali vandali. Jeden sa vyhrážal predavačke zabitím, druhý demoloval školy

evakuácia magistrátu Policajné auto. Ilustračný obrázok: Polícia SR

POPRAD – Uplynulý víkend bolo v Poprade poriadne rušno. V priebehu dvoch dní došlo v meste k nebezpečnému vyhrážaniu zabitím a zároveň k poškodeniu dvoch škôl. 

Informuje o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že školám vznikla škoda vo výške takmer dvetisíc eur.

Niekto poškodil budovy dvoch škôl, porozbíjal okná, zničil skrinky

Neznámy páchateľ počas víkendu značne poškodil budovy dvoch škôl na Ulici Mládeže v Poprade. Rozbil sklenené výplne na štyroch veľkých plastových oknách a povylamoval na nich kľučky. Zároveň poškodil aj vedľajšiu budovu údržby a telocvične, kde rozbil dve okná a ich kľučky.

V priestoroch šatne zničil skrinky, ktoré vytrhol z pántov, na chodbe okrem iného poškodil sklenené výplne. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade už vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Predavačke sa vyhrážal zabitím a vystrieľaním

Obvineniu z trestného činu nebezpečného vyhrážania zasa čelí 32-ročný muž. V jednej z predajní vo Svite (okr. Poprad) v nedeľu predavačke nadával a vyhrážal sa jej zabitím a vystrieľaním. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, žena sa snažila muža potuženého alkoholom upokojiť, no neúspešne.

Jeho agresivita sa neustále stupňovala, privolala preto políciu. Policajná hliadka ho následne zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Výsledok vykonanej dychovej skúšky presiahol 2,6 promile.

(sita, kol)


Ďalšie články