Krádež na hrade Šariš. Zlodej si odtiaľ „zobral" suveníry aj vzácnu stredovekú zbraň

hrad Odcudzené boli suveníry aj luk a šípy. Foto: Hrad Šariš

VEĽKÝ ŠARIŠ – Smutné odhalenie čakalo v nedeľu sprievodcov aj návštevníkov hradu Šariš. Nepozvaný návštevník vykradol priestory hradného obchodíka so suvenírmi. Chamtivec sa ulakomil aj na stredoveký lukostrelecký set.

Tričká s vyobrazením hradu Šariš či nápoje s vyobrazením hradu a archeoparku. Práve to ukradol zlodej z priestorov hradu. Všetko bolo pre turistov, ktorých denne na hrad prichádzajú stovky.

„Čo nás však najviac bolí je ukradnutý luk a šípy, z ktorého si návštevníci mohli vyskúšať stredoveký šport – lukostreľbu. Sme smutní hlavne preto, že náš hrad v najbližších dňoch a týždňoch privíta žiakov a študentov, ktorí sa na lukostreľbu tešili,“ uviedli prevádzkari pamätihodnosti na facebookovom profile hradu uplynulú nedeľu.

Zároveň prosia ľudí, aby boli obozretní a všímaví, ak im niekto bude núkať uvedené predmety na kúpu. „Ak Vám niekto bude ponúkať vyobrazené veci v mene hradu či mesta, vedzte, že sú kradnuté. Všetky sa predávajú výlučne v infocentre na hrade Šariš. Výťažok z každého suveníru putoval na obnovu hradu Šariš, z lukostreľby sme vedeli pokryť náklady na prípravu zážitkov na hrade pre školy,“ objasňujú prevádzkari.

Aj napriek tomuto zážitku, hrad Šariš je momentálne otvorený aj so službami každý deň okrem pondelka. „V danom prípade vedie poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľký Šariš trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. Bola vykonaná obhliadka miesta činu a sú vykonávané potrebné procesné úkony,“ upresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


Ďalšie články