Maturantov čaká životná skúška. Na jej pokojný priebeh bude dohliadať aj polícia 

Polícia Polícia dohliada na bezpečnosť Foto: Polícia SR/ FB

PREŠOV – Maturanti v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky. Ústna časť „skúšky dospelosti“ sa na jednotlivých stredných školách uskutoční od 20. mája do 7. júna.

Termíny určia jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti príslušné regionálne úrady školskej správy.

Na opravný termín sa môžu žiaci prihlásiť do konca júna

„Opravný termín ústnej formy internej časti sa koná buď v septembri, alebo vo februári nasledujúceho školského roka,“ potvrdili pre TASR z Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. Žiaci sa v tomto roku môžu prihlásiť na opravný termín do 28. júna.

Internej časti maturitnej skúšky predchádzala v marci písomná časť, ktorú absolvovalo vyše 41-tisíc študentov. Pozostávala z testu a slohovej práce zo slovenského jazyka a literatúry, vybraného cudzieho jazyka a vyše 5 300 študentov absolvovalo test z matematiky.

Písomne maturovali aj žiaci zo škôl národnostných menšín, a to zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry.

Na bezpečnosť škôl budú dohliadať aj policajti

Na pokojný priebeh maturitných skúšok bude dohliadať polícia. V okolí škôl zvýšila hliadkovú činnosť. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Na bezpečnosť škôl budú dohliadať ako policajti v uniformách, tak aj v civilnom oblečení. Konkrétne služba poriadkovej, dopravnej polície a aj služba kriminálnej polície,“ priblížila Bárdyová.

(tasr, kol)


Ďalšie články