V obchodných reťazcoch dochádza k veľkej zmene. Bez tohto vás von z predajne už nepustia 

Skontrolujte si svoju domácnosť: Veľký obchodný reťazec stiahol z predaja nebezpečné sušienky Zmena v obchodných reťazcoch. Ilustračná foto. Zdroj: Plenum.sk

SLOVENSKO –  Ak preferujete platbu v obchodných reťazcoch cez samoobslužné pokladne, tak zbystrite. Po novom vás von z predajne bez bločku nepustia. 

V potravinách postupne zavádzajú brány, ktoré skontrolujú zákazníka po zaplatení v samoobslužnej pokladni cez pokladničný bloček. Ako informuje portál tvnoviny.sk, na túto novinku už pristúpili reťazce Kaufland, Lidl a zaostávať nebude ani Billa. 

„BILLA už pracuje na zavedení skenovania bločkov pri SCO pokladniach. Postupne budú aplikované do všetkých predajní,“ uviedol pre spomínaný portál hovorca spoločnosti Marek Kravjar.

To, či sa na podobný krok rozhodne aj obchodný reťazec Tesco je zatiaľ otázne. Podľa PR manažérky spoločnosti Márie Zerzanovej túto možnosť zatiaľ len zvažujú. 

Ako dodáva portál, podľa všetkého má ísť o bezpečnostné opatrenie, nakoľko sa zvýšil počet krádeží v samoobslužných pokladniach.

(tvnoviny.sk, kol)


Ďalšie články