Špeciálne izby pre agresívnych pacientov. Bardejovská nemocnica sa pustila do najväčšej rekonštrukcie za desiatky rokov

Ilustračné foto Foto: Unsplash Ilustračné foto Foto: Unsplash

BARDEJOV – Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove realizuje rekonštrukciu viacerých oddelení zo zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti SR. Najnovšie k nim pribudlo psychiatrické oddelenie, lôžková časť.

Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove je zaradená do druhej úrovne, pričom spádová oblasť predstavuje 105-tisíc obyvateľov.

Bardejovská nemocnica je jednou z nemocníc, ktorá sa vďaka Plánu obnovy a odolnosti SR zaradí na zoznam nemocníc 21. storočia.

Najnovšie nemocnica obdržala písomnú informáciu z ministerstva zdravotníctva o schválení ďalšieho projektu z Plánu obnovy a odolnosti SR, tentokrát pôjde o komponent 12 – Duševné zdravie.

„Vyslovene sa to bude týkať rekonštrukcie psychiatrického oddelenia, lôžkovej časti,“ povedal pre Bardejovskú televíziu riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Svätého Jakuba v Bardejove Marián Petko.  

Nemocnica by mala dostať 800-tisíc eur, vyvolaná investícia bude ďalších 200-tisíc eur, po vysúťažení dodávateľa by sa podľa riaditeľa mala celková suma pohybovať na úrovni cca jedného milióna eur. 

„Izby budú len jedno- a dvojposteľové, so samostatným sociálnym zariadením, vybudujú sa aj špeciálne izby pre ťažko agresívnych pacientov, ktorí sa predtým umiestňovali do sieťok a popruhov,“ dodal Marián Petko. 

Projekt rekonštrukcie by mal byť, rovnako ako prebiehajúca veľká rekonštrukcia a prístavba hlavného monobloku za 12 miliónov eur, dokončený najneskôr do konca júna 2026. 

(AHOJ.TV/dol)


Ďalšie články