Prešovskí volejbalisti si vylepšili bilanciu s Myjavou

Prešovčania zdolali Spartka Myjava V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov zápasmi 1. kola nadstavbovej časti. Foto: Jana Peregrinová

PREŠOV – V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov zápasmi 1. kola nadstavbovej časti. Volejbalisti MIRAD UNIPO Prešov sa predstavili v skupine A o 1. – 4. miesto  na domácej palubovke proti TJ Spartak Myjava. 

Zverencom trénera Erika Digaňu sa v tejto sezóne prvýkrát podarilo zdolať Kopaničiarov 3 : 1 (22, 23, -23, 21) a vylepšiť si bilanciu na 1 : 2 na zápasy. Excelentným výkonom sa prezentoval mladý diagonálny hráč Erik Gulák. 

Šarišania si potrebovali vylepšiť športovú motiváciu po psychicky náročnom štvrtku a trpkej prehre v zlatom sete semifinále pohára. Od prvej lopty sa im darilo kvalitne podávať aj vykrývať hru v poli. Viedli v priebehu väčšiny prvého setu. V jeho závere síce Myjava vyrovnala na 22 : 22, ale viac bodov pridať nestihla. 

Naopak, druhé dejstvo začali domáci doslova katastrofálne, keď hostí nechali odskočiť na 8 : 15, aj 11 : 18. Na prvý pohľad stratený set však Prešov dokázal otočiť do najtesnejšieho zisku setu 25 : 23. Vyrovnaná partia sa odohrala v treťom sete. Vedenie sa prelievalo z jednej strany na druhú. V koncovke setu si hostia dokázali pomôcť kvalitným útokom a zaslúžene ho ukoristili pre seba. 

V rozhodujúcom štvrtom dejstve za vyrovnaného stavu 9 : 9 zavelil k výhre univerzál Erik Gulák, ktorý pridal fantastické 4 esá v rade. Hostia sa ešte snažili manko dohnať, ale domáci už zdramatizovanie zápasu nedovolili. 19-ročný domáci mladík Gulák pomohol svojmu družstvu úctyhodnými 32 bodmi a stal sa hráčom zápasu. Ukrajinský tréner Myjavy Osipov ocenil zo svoju družstva titulom MVP Tobiasa Viskupa.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Prišli sme do šatne s tým, že dnes je ten deň a musíme to zlomiť. Každopádne sa teším, že po tom štvrtku sme na tom lepšie fyzicky. Včera sme tomu venovali tréning. Dnes sme sa dohodli, že treba zápas postaviť na tímovosti. Teším sa, že sme to zvládli, teraz však musíme trénovať formu, pretože tento týždeň sme ju mali nejako načasovanú; musíme však časovať na play-off. Čakajú nás ťažšie tréningy. Musím povedať, že chválim poňatie hry tímovo, ako to má vyzerať.“

Vitalij Osipov, tréner TJ Spartak Myjava: „Takto sme to očakávali. Ja som chalanom vravel v šatni pred zápasom, že ľahké to nebude, aj keď sme nad Prešovom už dvakrát v tejto sezóne vyhrali. Minulé výhry boli vydreté víťazstvá, vydreté našou prácou. Myslím si, že dnes chalani chceli, ale Prešov našiel momenty, ktoré im u nás nevychádzali. Niežeby naši chalani nechceli vyhrať, alebo sa nesnažili, no nevydržali tlak, ktorým na nás Prešov pôsobil.“ 

Erik Gulák, MVP za Prešov: „Pred zápasom sme si povedali, že to, čo sme si napísali v šatni na tabuľu, bude splnené, a podarilo sa to. Dnes sme ukázali tímovú hru, som na nás hrdý. Myslím si, že vo štvrtom sete sme Myjavu zatlačili servisom a uspeli sme.“ 

V ostatných zápasoch si finalisti Niké Slovenského pohára vyskúšali, kto by potenciálne mohol nad hlavu zodvihnúť cennú trofej. V extralige sa z výhry 3 : 1 v Komárne tešili hráči Bratislavy. V skupine B o 5. – 8. miesto Svidník doma zdolal Banskú Bystricu hladko 3 : 0 a Nitra si poradila s reprezentačným družstvom juniorov z Trenčína 3 : 1. 


Ďalšie články