Mesto rokuje o predaji futbalového klubu Tatran. Pre uchádzačov má jasný záväzok

Zdroj: fb FC TATRAN fb Foto: FB FC Tatran

PREŠOV – Špekulácie o možnom predaji najstaršieho futbalového klubu Tatran sa potvrdili. Mesto však momentálne čaká na audit, ktorý posúdi hodnotu klubu, a potom sa rozhodne.

„Rokovania o kúpe futbalového klubu prebiehajú s viacerými záujemcami. Čakáme však na výsledky auditu, ktorý posúdi hodnotu klubu a stanoví nám jasné parametre a ďalšie postupy v rámci rokovaní,” uviedol hovorca mesta Prešov Michal Hudák. Podľa jeho slov mesto Prešov aj predstavenstvo klubu v tejto chvíli robia všetky potrebné kroky na zabezpečenie odborného posúdenia hodnoty futbalového klubu. 

„Pred týmto krokom je teda zatiaľ predčasné hovoriť o konkrétnych podmienkach predaja, na ktorý vplýva viacero externých faktorov,” doplnil Hudák. Mesto však pred predajom chce stihnúť dokončiť výstavbu futbalového štadiónu a revitalizáciu celého územia na Jazdeckej ulici, ktoré by malo slúžiť na účely futbalovej akadémie. “V tomto smere sa nám darí napredovať, nakoľko práce na výstavbe futbalového štadióna prebiehajú naďalej aj počas zimných mesiacov, areál na Jazdeckej by mal byť majetkoprávne vysporiadaný v horizonte niekoľkých mesiacov,” vysvetlil hovorca. 

Pre nového majiteľa má už radnica teraz jasný záväzok. „Rozvíjať prešovský futbal a dostať tento klub na európsku futbalovú mapu,” dodal Hudák. Konkrétne podmienky však vzídu z ďalších rokovaní po stanovení hodnoty klubu.


Ďalšie články