Kam si cez víkend vyraziť v Poprade a okolí?

Poprad námestie Ilustračná fotografia. Námestie sv. Egídia v Poprade Foto: FB Mesto Poprad

POPRAD – Nadchádzajúci víkend bude pod Tatrami mrazivý. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na trávenie voľného času. V ponuke sú dve zaujímavé výstavy, ale aj veselé trhy.

Ak vám nevadia ani teploty pod nulou, pozývame vás na Veselé zimné Smokovecké trhy, ktoré od piatka do nedele organizuje Kaviareň a čajovňa U Vlka. Na trhoch nájdete stánky s čiapkami, rukavicami a ponožkami, kováčsky stánok s kovanými ozdobami, šperkami a suvenírmi, tiež stánok s keramikou a porcelánovými hrnčekmi s tatranským dekorom, stánok s občerstvením, aj stánok s drevárskymi výrobkami, košíkmi a sviečkami od miestnych majstrov. Vystavené budú obrazy z predchádzajúcich maliarskych sympózií Poézia v maľbe Tatier. Veselé zimné Smokovecké trhy nájdete na námestí pred Kaviarňou a čajovňou U Vlka cez víkend od 10.00 do 18.00 hod.

Tip na víkend v Poprade a okolí

Zimná sezóna v regióne Vysokých Tatier je v plnom prúde. Podtatranské múzeum v Poprade pripravilo práve na toto obdobie výstavu s názvom Zimná sezóna. Zameraná je na propagáciu turistiky, cestovného ruchu, rekreácie, pobytu v prírode a športu počas zimnej sezóny v horskej a podhorskej oblasti Vysokých i Nízkych Tatier a okolia.

Na výstave si môžete pozrieť dobové propagačné materiály, historické pohľadnice, fotografie, športové predmety či zreštaurované ilustrované plagáty s motívom Vysokých Tatier. Prezentujú sa tiež zbierky z pozostalosti Alojza Lutonského a Otakara Štáfla – osobností, ktoré sa výrazne zaslúžili o propagáciu Tatier a vznik Symbolického cintorína pri Popradskom plese. Múzeum je otvorené denne okrem pondelka od 9.00 do 16.00 hod, s obedňajšou prestávkou od 12.00 do 13.00 hod.

Tip na víkend v Poprade a okolí

Tatranská galéria v Poprade pozýva záujemcov o výtvarné umenie na derniéru výstavy Peter a Jakub Pollág – Ku koreňom. Ide o záverečnú komentovanú prehliadku výstavy, ktorej sa zúčastnia obaja autori, ako aj kurátorka výstavy Anna Ondrušeková.

Peter Pollág, ktorý aj keď už žije v Bratislave, je stále spätý s rodným prostredím Spiša a rád sa tam so svojou tvorbou vracia, napríklad aj v podobe vitráží v Kostole sv. Juraja v Spišskej Sobote. V priestoroch Elektrárne Tatranskej galérie vystavuje znova po 10 rokoch, a tentoraz spoločne so synom Jakubom.

Komentovaná prehliadky za účasti oboch autorov sa uskutoční v nedeľu 14. januára o 15.00 hod. v Tatranskej galérii na Hviezdoslavovej 12 v Poprade.

Tip na víkend v Poprade a okolí

Ďalšie články