Pozor, zmena: V Prešove si po novom všetky bezkontaktné čipové karty vystavíte len na jednom mieste a za viac peňazí

FOTO: IMHD Foto: IMHD

PREŠOV – Do januára 2024 si všetci, ktorí využívajú MHD v Prešove, mohli vybaviť bezkontaktnú čipovú kartu v akejkoľvek kamennej predajni cestovných lístkov DPMP. Začiatkom roka však nastala zmena.

„Vystaviť bezkontaktnú čipovú kartu (BČK) na všetky druhy predplatných cestovných lístkov (PCL) je možné od 1. 1. 2024 len v predajni dopravcu na Weberovej ulici v Prešove, alebo cez webovú stránku www.dpmp.sk,” povedal pre Prešovský Štandard hovorca Dopravného podniku mesta Prešov Vladimír Tomek. 

Dôvodom tejto zmeny je technické vystavovanie BČK. „Namiesto lepenia fotografie a farebných štítkov na bezkontaktnú čipovú kartu dopravca po novom tlačí fotografie, osobné údaje a SNR čísla priamo na čipové karty,” vysvetlil Tomek.

Zmena sa nedotkla len miesta vybavenia BČK, ale aj ceny. „S účinnosťou od 1. 1. 2024 sa zmenila jednorazová výška poplatku za bezkontaktnú čipovú kartu zo sumy 5,30 eura na 6 eur,” dodal hovorca DPMP. Bezkontaktnú čipovú kartu na obyčajné predplatné cestovných lístkov si Prešovčania môžu kúpiť aj cez e-shop www.ubian.sk.

Pre vybavenie bezkontaktnej čipovej karty sú potrebné občiansky preukaz, fotografia a vypísanie žiadanky. 


Ďalšie články