Vyčíňaním detského gangu v Poprade sa už zaoberá aj mestská polícia

Poprad mestská polícia Ilustračná snímka Foto: Mesto Poprad

POPRAD – Vyčíňaniu gangu mladistvých v Poprade sa okrem štátnej venuje aj mestská polícia. Informuje o tom na svojej stránke mesto Poprad. V ostatných dňoch prijala popradská mestská polícia niekoľko podnetov súvisiacich s vyčíňaním gangu mladistvých v Poprade, uvádza sa na stránke mesta.

„V spolupráci so štátnou políciou sme prijali spoločné opatrenia s cieľom eliminácie prípadného protiprávneho konania týchto maloletých a mladistvých osôb. Pohyb podozrivej skupiny mladistvých máme zaznamenaný kamerovým systémom a v súčasnej dobe prebieha v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru spoznávanie jednotlivých osôb,“ informoval náčelník Mestskej polície v Poprade Marián Gardoš.

Mestská polícia v Poprade zároveň prijala ďalšie opatrenia v súvislosti s útokmi gangu na okoloidúcich. Podľa náčelníka sa výrazne zvýši výkon hliadkovej služby mestských policajtov v inkriminovanom čase na miestach, kde by mohlo k takýmto incidentom dochádzať. Mestská polícia zároveň žiada občanov, aby čo i len pri náznaku akéhokoľvek incidentu okamžite kontaktovali mestskú políciu na tiesňovej linke 159.

Paralelne koná aj policajný zbor. Popradská polícia preveruje informácie, ktoré boli uverejnené na sociálnych sieťach, o čom informoval Prešovský Štandard ako prvý. „Na základe uvedených skutočností a s cieľom predchádzať obdobným prípadom policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade budú vo zvýšenej miere preventívne vykonávať služobnú činnosť na miestach, kde by mohlo k takýmto prípadom dochádzať,“ uviedla pre Prešovský Štandard prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Prešovský Štandard požiadal Mestskú políciu v Poprade o odpovede na ďalšie otázky týkajúce sa medializovaných útokov detského gangu na území Popradu. Po získaní odpovedí budeme správu aktualizovať.


Ďalšie články