Na východe mráz láme koľajnice

Zlé počasie lámalo koľajnice Zlé počasie poškodilo trať na viacerých úsekoch. Ilustračné foto: pixabay.com

PREŠOV – V súvislosti s mrazivým a veterným počasím zaznamenali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) komplikácie v železničnej infraštruktúre. Padol tiež teplotný rekord prebiehajúcej zimy. Vplyvom počasia, najmä silných mrazov, dochádza k lomom koľajníc. Informáciu potvrdila hovorkyňa ŽSR Vladimíra Bahýlová.

Ako ďalej uvádza portál regiony.zoznam.sk, hovorkyňa železníc v utorok priblížila, že za posledných 24 hodín došlo k lomom koľajníc v úsekoch Vydrník – Poprad-Tatry, Východná – Štrba, Markušovce – Spišské Vlachy a Radvaň – Vlkanová. Z dôvodu silného vetra bola tiež v niektorých úsekoch znížená rýchlosť vlakov.

Ide napríklad o úseky Veľký Horeš – Slovenské Nové Mesto, Slivník – Trebišov či Nižná Myšľa – Krásna nad Hornádom. „V niektorých staniciach dochádza k primŕzaniu výhybiek, a tým k sťaženej situácii,” dodala Bahýlová.

Padol teplotný rekord aktuálnej zimy

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu na stanici Červený Kláštor v okrese Kežmarok klesla teplota na -24,1 °C, čo je najnižšia teplota v prebiehajúcej zime. V utorok v noci lokálne klesla pod -20 °C na Orave, hornom Spiši a Šariši.

(regiony.zoznam.sk)


Ďalšie články