Hoci v SKI rezorte Plejsy Krompachy si ani tento rok nezalyžujete, možno svitne na lepšie časy

SKI rezorte Plejsy Krompachy. Zdroj: nehnutelnosti.sk SKI rezort Plejsy Krompachy Zdroj: nehnutelnosti.sk

KOŠICE/PREŠOV – Stredisko Plejsy v blízkosti Krompách je už druhú sezónu zatvorené. Na predaj je celý rezort.

Lyžiarske stredisko Plejsy bolo hneď po Vysokých Tatrách druhé najväčšie na východnom Slovensku. Terajší majiteľ Matej Melo ho prevzal v roku 2020. V pláne mal výstavbu novej lanovky a rozšírenie strediska. Jeho snahu však zastavili kovid a obmedzenia, ktoré sa s ním spájali. V decembri 2021 prevádzkoval len dva vleky. Po kovidovej kríze prišla energetická. Tá Plejsy zavrela už úplne. Vtedy Melo pre médiá povedal, že náklady na energiu mu stúpli 14-násobne. 

Nový vietor do plachiet mal priniesť taliansky investor, ktorý nakoniec zo zámeru vycúval. V súčasnosti je však stredisko opäť na predaj. „V ponuke sú tri varianty. Prvý – potenciálny záujemca môže kúpiť samostatne hotel, ďalší znamená kúpu lyžiarskeho strediska a tretí je hotel a stredisko spolu,” vysvetlil realitný maklér Miroslav Dutko, ktorý má stredisko v ponuke. Podľa jeho slov však hotel už má svojho kupca. „Majiteľ sa k tomu nechce vyjadrovať, ale áno, budem prerábať inzerát, keďže hotel si už asi našiel svojho nového majiteľa,” dodal ešte minulý týždeň Dutko.

Inzerát na predaj rezortu záujemcovia nájdu na rôznych portáloch. Cenu však žiaden nekonkretizuje. „Hovoríme ju len vážnym záujemcom,” vysvetlil realitný maklér. Podľa popisu v trojhviezdičkovom hoteli Plejsy je 199 lôžok, 48 dvojlôžkových izieb, 7 rodinných izieb, 8 apartmánov s prístelkami, recepcia, wellness, reštaurácia či kongresová sála, bowling, nočný bar a kino. 

„Lyžiarske stredisko SKI Plejsy má 9 zjazdoviek, 9 vlekov, jednu dvojsedadlovú lanovú dráhu, ktorá však potrebuje rekonštrukciu,” píše sa v inzeráte. Prevýšenie v stredisku je 420 m, nadmorská výška 470 – 912 metrov nad morom. Najdlhšia trať má 2 350 metrov.


Ďalšie články