Autom sa vybral na Popradské pleso. Zapadol a strávil tam dva dni

Vysoké Tatry Mercedec Popradské pleso V budúcnosti zaparkujú v jadre Tatier len rezidenti a návštevníci s rezervačkou. Foto: Trenčiansky Štandard/Rastislav Harakaľ

VYSOKÉ TATRY – V závere minulého roku pobúril turistov idúcich na Popradské pleso vo Vysokých Tatrách majiteľ terénneho auta s českým evidenčným číslom. Na túto lesnú cestu je zakázaný vjazd motorovým vozidlom. Muž sa napriek zákazu vybral na chatu, kde však zapadol a strávil tam nedobrovoľne až dva dni.

„Uvedený prípad Správa TANAP-u riešila priamo na mieste 30. a 31. decembra. V sobotu vyšiel vodič s maďarským občianstvom osobným motorovým vozidlom na Chatu pri Popradskom plese bez platného povolenia alebo výnimky, otočil vozidlo a následne išiel po ceste smerom nadol, kde zapadol v blízkosti Symbolického cintorína,“ priblížil okolnosti celého prípadu vedúci odboru osobitného určenia Správy TANAP-u Peter Dzurilla.

Ešte v sobotu boli na miesto privolaní strážcovia Správy TANAP-u, ako aj policajná hliadka. „Vodič uvedeného motorového vozidla bol 30. decembra hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Vysoké Tatry riešený v blokovom konaní v zmysle zákona o cestnej premávke,“ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Zapadnuté vozidlo sa však majiteľovi v sobotu nepodarilo vyhrabať nielen pre problematické podmienky, ale i z dôvodu poškodeniu vozidla. Vodič sa snažil auto svojpomocne vyhrabať zo snehu, čo sa mu však nepodarilo. Noc zo soboty na nedeľu tak strávil vo vozidle.

Až na druhý deň, 31. decembra, sa podarilo zabezpečiť odtiahnutie auta pomocou ťažkej techniky. „O veci sme, samozrejme, informovaní a aktívne sme ju aj v posledných dňoch riešili. My ako Správa TANAP-u odstúpime vec na ďalšie doriešenie Slovenskej inšpekcii životného prostredia,“ doplnil Peter Dzurilla.


Ďalšie články