Vranov prijal rezolútne rozhodnutie: Zadarmo sa už v MHD neodveziete

Vranov nad Topľou MHD MHD vo Vranove už nebude zadarmo. Foto: Mesto Vranov nad Topľou

VRANOV NAD TOPĽOU – Mestská hromadná doprava vo Vranove nad Topľou už nie je pre cestujúcich zadarmo. Po dvoch rokoch od jej zavedenia mesto nenašlo peniaze na dotovanie tejto služby, ktorú poskytovalo nielen pre obyvateľov mesta, ale aj celého okresu. Táto zmena prichádza ako časť úsporných opatrení, ktoré mesto zavádza, aby sa vyrovnalo so súčasnými ekonomickými výzvami.

Primátor mesta Ján Ragan vysvetlil, že i napriek obľube a rastúcemu využívaniu bezplatnej verejnej dopravy v posledných dvoch rokoch súčasná finančná situácia neumožňuje udržiavať tento program v plnom rozsahu. „Čaká nás náročný rok a musíme byť rozumní vo využívaní našich zdrojov,“ povedal Ragan. „Našim seniorom chceme však naďalej poskytovať podporu, a preto sme sa rozhodli zachovať bezplatnú dopravu pre občanov nad 65 rokov.“

Mesto vyčlenilo na prevádzku mestských liniek v roku 2024 sumu 190-tisíc eur s cieľom zabezpečiť 88-tisíc kilometrov jazdy a prepravu viac ako 160-tisíc cestujúcich. Zmeny v systéme dopravy podľa radnice odrážajú nielen finančnú situáciu, ale aj snahu mesta poskytovať služby zraniteľným skupinám občanov.

(tasr)


Ďalšie články