Nasnežilo, ale cesty máme pod kontrolou, hlási prešovský primátor. Takmer 50 zamestnancov je v teréne

20231128_084620 Prešov zatiaľ zimnú údržbu ciest zvláda. Foto: Redakcia

PREŠOV – Minulý rok dopadla situácia s odhŕňaním prvého snehu v Prešove fiaskom. Cesty boli nedotknuté, všade sa tvorili kolóny áut brodiace sa snehom. V tomto roku to vyzerá na lepšie zvládnutú situáciu. Dnes prvýkrát pokryla cesty snehová prikrývka a v teréne je 16 vozidiel zimnej údržby.

„Kalamita nehrozí,“ ubezpečuje primátor mesta Prešov František Oľha na svojom facebookovom profile.

V zime 2022 prvý deň sneženia spôsobil, že v Prešove vyhlásili „stav nebezpečia“.  Primátor mesta Prešov František Oľha vtedy informoval, že stav s údržbou ciest je biedny. Aj keď plán schválený bol, sneh odpratávať nemal ani kto, ani čím. „Bohužiaľ, dostali sme neúplné, dalo by sa povedať až klamlivé informácie a na základe toho sme vydali vyhlásenie, že mesto je pripravené,“ vysvetlil vtedy primátor František Oľha.

Dnes je situácia, zdá sa, lepšia. „Dnes ráno medzi piatou a šiestou rannou hodinou som bol skontrolovať situáciu zimnej údržby. V teréne je 16 vozidiel zimnej údržby na cesty a chodníky a 4 vozidlá na ručné čistenie zastávok, schodov a lávok. Viac ako 20 zamestnancov na ručné čistenie a spolu takmer 50 zamestnancov mesta bolo v teréne,“ hlási dnes na sociálnych sieťach primátor, ktorý dodáva, že cesty sú prejazdné a kalamita nehrozí. Podľa obyvateľov Prešova z viacerých mestských častí sú cesty odhrnuté. „Sídliskové cesty ešte odhrnuté neboli, no hlavné ťahy už áno,“ oznamuje Prešovčan. Druhý konštatuje, že odhrnutá je aj Ružová ulica, na ktorú sa doposiaľ zabúdalo.


Ďalšie články