Drienica sa mení na zimnú krajinu. Lyžiarsky svah začali zasnežovať

ski_drienica_lyziarske_stredisko_sabinov_presov_lyze_snowboard6 Lyžiari by sa mohli začiatku sezóny na Drienici dočkať už v polovici decembra. Foto: SKI Drienica

DRIENICA – Jedenásť zasnežovacích zariadení už naplno vykonáva svoju prácu v lyžiarskom stredisku SKI Drienica pri Sabinove. Včerajším dňom začali zasnežovať lyžiarsky svah. Presný začiatok lyžovačky sa určiť nedá, no predpokladaný termín je polovica decembra. 

Lyžiarske stredisko v tomto roku začalo so zasnežovaním o čosi skôr. Teploty klesli na -3 °C, čo sú už vhodné podmienky na spustenie techniky. Prírodný sneh v stredisku ešte nemajú. Zasnežovať budú minimálne desať dní. „Ideme do toho s rizikom, môže to ešte zmiznúť. Môže sa však stať, že takto mrznúť už nebude, takže sme sa do toho pustili už teraz,“ informoval konateľ SKI Drienica Dušan Šimko.  

Štart lyžiarskej sezóny sa predpokladá ešte pred Vianocami a ak to počasie umožní, malé vleky spustia aj skôr. Cenník ostáva rovnaký ako v minulom roku aj napriek tomu, že ceny energií sú vyššie. Dospelý teda za celodenný lístok zaplatí 28 eur, dvojhodinový lístok má cenu 21 eur a štvorhodinový 25 eur. Cena večerného lyžovania je 28 eur. Deti do 140 cm, ZŤP osoby a seniori nad 62 rokov majú zľavu. Za celodenné lyžovanie zaplatia 23 eur, za dvojhodinové 19 eur a štvorhodinový lístok ich bude stáť 22 eur.

Tohoročné novinky sú rozšírené parkoviská a upravený prístupový chodník k svahu. „Urobili sme nový prístup na svah, sú tam nové železné schody. Človek tak získa komfortnejší a bezpečnejší prístup od parkoviska na svah až k pokladniciam,“ dodal konateľ. Aj v tohtoročnej sezóne budú v stredisku fungovať požičovňa lyží, skiservis, lyžiarska škola, bufet aj spomenuté večerné lyžovanie.


Ďalšie články