Predplatné
Prihlásiť sa
Prešovský Štandard

HUMENNÉ – Na najstaršom sídlisku v Humennom zrevitalizovali dva vnútrobloky za viac ako 347-tisíc eur. Na Nemocničnej a Družstevnej ulici celkovo upravili 7 100 metrov štvorcových plochy. Na projekt zlepšenia environmentálnych aspektov regeneráciou vnútroblokov využila mestská samospráva Európsky fond regionálneho rozvoja.

Práce v priebehu mesiacov jún až október realizovala firma Reinter, s.r.o. Humenné. Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, regenerácia vnútroblokov na dvoch uliciach Sídliska I priniesla zväčšenie plochy zelene, výsadbu stromov a kríkov a vznik oddychových zón. Na detských ihriskách pribudli pieskoviská, hojdačky a trampolína, ako aj športové prvky pre mládež na stolný tenis, teqball a šach. Namontované boli lavičky, odpadkové koše na separovaný odpad aj psie exkrementy.

Pribudlo 15 nových parkovacích miest, ostatné zrekonštruovali a nanovo osadili vegetačnými tvárnicami. Obnovili tiež vstupy ku vchodovým dverám do bytových domov, chodníky a cestné komunikácie. „Na základe žiadosti obyvateľov ostali zachované sušiaky na oblečenie a bielizeň. Odstránené boli tie, ktoré bránili novým konštrukciám,“ uviedol Škuba. Dodal, že v pôvodnej veľkosti ostalo trávnaté futbalové ihrisko a všetky revitalizované plochy sú nanovo zatrávnené.

(sita)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Na EXPO Dubaj sme hospodárili hospodárne a efektívne, reagoval exminister Sulík na zistenia Najvyššieho kontrolného úradu. Štátnemu rozpočtu údajne ušetril milión eur.

Prečítať viac 

Hamas údajne odpálil tri bomby na severe Pásma Gazy, podľa izraelskej armády je niekoľko vojakov ľahko zranených. Izrael tvrdí, že „boli porušené dohody o prímerí“, Hamas obvinil Tel Aviv, že prímerie porušil ako prvý.

Prečítať viac 

Zhoda Európskej únie na jednotnom preukaze pre zdravotne postihnutých je dobrá správa, uviedol štátny tajomník rezortu práce. Členské krajiny prijali pozíciu k smernici, ako aj európsky parkovací preukaz.

Prečítať viac 

Ukrajina by sa mala pripraviť na rozsiahlejšie bojové akcie a raketové útoky zo strany Ruska, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Vyhlásil, že je presvedčený, „že spojenci budú naďalej poskytovať Ukrajine značné množstvo vojenskej pomoci“.

Prečítať viac 

MARTIN – Pomocou robotického systému operovali 17-ročnú pacientku s vrodenou polypózou čreva. Odstránili jej celé hrubé črevo aj konečník a tenké črevo našili priamo na análny kanál.

Prečítať viac 

Muž nasprejoval na múr pred domom Jána Kuciaka nápis červenou farbou, polícia ho obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci. 64-ročný muž tvrdil, že má na to súhlas, čo sa však nepreukázalo.

Prečítať viac 

Dúfal som, že do stretnutia ministrov NATO sa Švédsko plne pripojí k Aliancii, to sa však nestalo, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po príchode na rokovania v Bruseli. Svoju nespokojnosť s prístupom tureckého prezidenta Erdogana vyjadrili aj ministri Francúzska, Nemecka či Fínska.

Prečítať viac 

KOŠICE – Mrazy si vyžiadali prvú obeť. V košickej mestskej časti Nad jazerom našli zamrznutého 49-ročného muža bez domova.

Prečítať viac 

Opozícia chce mimoriadnu schôdzu envirovýboru, žiada objasnenie zámerov, ktoré avizoval minister Taraba.

Prečítať viac 

Na Slovensku začali pôsobiť špeciálne tímy na monitorovanie mučenia a zlého zaobchádzania na miestach, kde sa nachádzajú osoby obmedzené alebo pozbavené osobnej slobody. Vytvorili ich Kancelária verejného ochrancu práv, Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím a Úrad komisára pre deti v rámci Národného preventívneho mechanizmu proti mučeniu.

Prečítať viac 

ŽILINA – Výpravkyňa nastúpila do služby skoro s dvoma promile. Polícia skontrolovala 39-ročnú ženu v železničnej stanici Turzovka.

Prečítať viac 

Eurokomisia navrhla nové právne predpisy na prevenciu a boj proti prevádzačstvu migrantov. Novelizuje tým dvadsať rokov starý legislatívny rámec a posilní Europol a ďalšie agentúry Únie.

Prečítať viac 

Covid mohol byť „vytvorený človekom“, povedal britský minister pre regióny Michael Gove na vypočutí pred parlamentom. Ide o súčasť vyšetrovania vládnej reakcie na pandémiu.

Prečítať viac 

Od 1. decembra môžu diváci na Slovensku a v Česku využívať novú streamovaciu službu Filmana, ktorá prináša kresťanské filmy priamo domov.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Na Galvaniho ulici auto zrazilo chodkyňu na priechode pre chodcov. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje.

Prečítať viac 

POPRAD – Krampus čerti sa nakoniec uskutoční, ale mimo centra. Ich odporcovia tak s nimi do styku neprídu.

Prečítať viac 

Fínsko uzatvára posledný hraničný priechod Raja-Jooseppi s Ruskom, oznámil premiér Petteri Orpo. Na tlačovej konferencii uviedol, že z dôvodu obáv z migrácie úplne uzatvorí celú 1 340 kilometrov dlhú hranicu.

Prečítať viac 

SaS chce umožniť skrátený úväzok štátnym zamestnancom na rodičovskej dovolenke, aby si mohli privyrobiť činnosťou, ktorá je podobná ich štátnozamestnaneckému miestu. Predložili preto do parlamentu novelu zákona o štátnej službe.

Prečítať viac 

V Nitrianskej diecéze vznikol Úrad pre nahlásenie zneužívania v cirkvi. Zriadením úradu cirkev na Slovensku deklaruje, že so všetkou vážnosťou pristupuje k prípadom sexuálneho zneužívania a za posledné roky uskutočnila viacero konkrétnych opatrení.

Prečítať viac 

V úseku Palárikovo – Tvrdošovce by mala byť čoskoro spustená prevádzka na druhej traťovej koľaji. V doobedňajších hodinách bola v danom úseku prerušená doprava v dôsledku vykoľajenia nákladného vlaku.

Prečítať viac 

Muž z Vietnamu trpel takmer pol roka bolesťami hlavy, v lebke mal vrazené jedálenské paličky. Lekári odhalili príčinu bolesti po tom, ako mužovi urobili CT vyšetrenie.

Prečítať viac 

V regióne Čierneho mora by mohli udrieť tornáda, varovali meteorológovia deň po búrke, ktorá si v Rusku a na Ukrajine vyžiadala najmenej 14 mŕtvych. Dva milióny ľudí v oblasti ostali bez elektriny.

Prečítať viac 

Policajti z NAKA zadržali štyroch ľudí, medzi nimi aj šéfa neštátnych záchranárov Jána Culku. „V tejto trestnej veci bolo vznesené obvinenie celkovo deviatim fyzickým osobám a jednej právnickej osobe,“ informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Prečítať viac 

Ukrajina a pobaltské štáty nevyšlú svojich predstaviteľov na zasadnutie OBSE v meste Skopje, pretože sa na ňom zúčastní ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Prečítať viac 

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – V meste otvorili druhé zariadenie pre seniorov. S pomocou úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania a z vlastných zdrojov ho za 2,1 milióna eur vybudovalo mesto.

Prečítať viac 

Bez finančnej podpory štátu budú mať samosprávy problém pripraviť vyrovnané rozpočty na budúci rok, upozorňuje predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik. Mestám a obciam podľa jeho slov chýba približne pol miliardy eur.

Prečítať viac 

Hamas by mal v najbližších dvoch dňoch prepustiť dvadsať rukojemníkov, uviedol katarský rezort zahraničia.

Prečítať viac 

Pokuta pre ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zahŕňa aj porušenia z čias šéfovania Richarda Rašiho, uviedla bývalá ministerka rezortu Veronika Remišová.

Prečítať viac 

Podľa neoficiálnych zdrojov môže byť nominantom koalície na splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny György Gyimesi. 

Prečítať viac 

Končiaci holandský premiér Mark Rutte je favoritom na post generálneho tajomníka NATO. Víťazstvo národno-konzervatívnej Strany pre slobodu však môže „uškodiť jeho politickému odkazu“.

Prečítať viac 

Do zdravotníckeho rozpočtu by sme potrebovali o miliardu eur viac. Podľa ministerky zdravotníctva sa rokuje aj o možnosti, že by sa zvýšili zdravotné odvody pracujúcich ľudí. (Na telo plus)

Prečítať viac 

Ukrajinský Energetický podporný fond získa grant od americkej Agentúry pre medzinárodný rozvoj vo výške 23 miliónov eur. USAID podpísala dohodu s Energetickým spoločenstvom, celková hodnota ukrajinského fondu vzrastie na viac ako 329 miliónov eur.

Prečítať viac 

Zuzana Dolinková nechce konkretizovať, kedy sa bude zaoberať témou schválenia potratovej tabletky. Ministerka zdravotníctva považuje aktuálne za dôležité iné témy, ktoré „horia“.

Prečítať viac 

Som presvedčený, že USA budú naďalej poskytovať podporu Ukrajine, vyhlásil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na schôdzke ministrov zahraničia Aliancie. Podľa neho je to „v bezpečnostnom záujme“ Spojených štátov, „a tiež je to v súlade s tým, na čom sme sa dohodli“.

Prečítať viac 

Chceli sme zistiť, či kričí ako chlapec alebo dievča, vyhlásila dvojica tínedžerov obžalovaných z vraždy 16-ročného chlapca, ktorý sa identifikoval ako dievča menom Brianna Ghey.

Prečítať viac 

KOŠICE – Župa vyhlásila výberové konanie na generálneho riaditeľa Správy ciest Košického samosprávneho kraja. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 8. januára.

Prečítať viac 

Zuzana Dolinková dostane v utorok na podpis zrušenie odborného usmernenia o zmene pohlavia. V procese tranzície je aktuálne podľa jej slov na Slovensku okolo 150 až dvesto ľudí. (Na telo plus)

Poslanec parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko Marek Lackovič sa vzdáva mandátu starostu obce Hviezdoslavov. Ako ďalej informovalo komunikačné oddelenie hnutia, obci však bude poslanec naďalej pomáhať ako dobrovoľník.

Prečítať viac 

KOŠICE – Na mestskom zastupiteľstve bol predložený návrh na úpravu počtu mestských častí. Ak by bol úspešný, metropola východu by namiesto 22 mestských častí mohla mať deväť, desať alebo jedenásť v, závislosti od vybraného modelu.

Prečítať viac 

Štáty a samosprávy môžu zakazovať nosenie náboženských symbolov, rozhodol Európsky súdny dvor. Túto možnosť povolil v záujme „vytvorenia neutrálneho administratívneho prostredia“.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články