Predplatné
Prihlásiť sa
Prešovský Štandard

VRANOV NAD TOPĽOU – Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v utorok ráno na križovatke pri Tescu, sa zrazili dve osobné autá. Dvaja ľudia utrpeli zranenia.

Na mieste zasahovali štyria príslušníci HaZZ z Vranova nad Topľou. Informovali o tom z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove s tým, že rozsah zranení ani bližšie okolnosti vzniku nehody zatiaľ nie sú známe.

(tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Nedeľné útoky na kasárne a väznice v Sierre Leone boli pokusom o prevrat, po jeho neúspechu zatkli 13 vojenských dôstojníkov. Jedna z najchudobnejších krajín sveta sa stále zotavuje z občianskej vojny.

Prečítať viac 

POPRAD – Popradská nemocnica upozorňuje na zákaz návštev na oddeleniach. Opatrenie súvisí s nárastom počtu respiračných chorôb.

Prečítať viac 

Šéf Mosadu David Barnea rokoval v katarskej Dauhe aj riaditeľom CIA, účelom návštevy po predĺžení prímeria medzi Izraelom a Hamasom je položenie základov pre budúce výmeny rukojemníkov.

Prečítať viac 

NIŽNÁ – Zrážka kamióna, dodávky a osobného auta si vyžiadala zásah záchranky. Pre vážnu dopravnú nehodu sa v úseku tvoria dlhé kolóny.

Prečítať viac 

Cena plynu by sa mala zvýšiť na dvojnásobok, vyplýva z rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví vydaného pre Slovenský plynárenský priemysel SPP. Ministerstvo hospodárstva označilo postup úradu za neakceptovateľný. Slovenské domácnosti podľa rezortu nebudú za plyn platiť viac ako v minulom roku.

Prečítať viac 

Izrael sa musí pre vojnové zločiny páchané v Pásme Gazy postaviť pred medzinárodný súd, vyhlásil turecký prezident Erdogan počas telefonátu s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Stalo sa tak pred rokovaním Bezpečnostnej rady.

Prečítať viac 

Francúzska polícia zadržala desiatky ľudí spojené s jogovou sektou, pretože nútila ľudí k sexuálnemu styku a pornografickým praktikám. Zatkla aj guru Hnutia za duchovnú integráciu do absolútna Gregoriana Bivolarua.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Okolie bratislavského letiska sa rozrastie o novú obchodnú zónu. Tá bude pozostávať z piatich budov. Určené budú pre rôzne formy podnikania, ako aj pre širokú verejnosť.

Prečítať viac 

Francúzsko chce zakázať fajčenie na plážach, v parkoch a lesoch, ako aj iných priestranstvách. V krajine pripisujú tabakovým výrobkom 75-tisíc úmrtí ročne. O návrhu zákona by sa mohlo hlasovať už budúci mesiac.

Prečítať viac 

Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Európskej únie, skonštatoval štátny tajomník rezortu diplomacie po rokovaní s veľvyslancom Revazom Bešidzem. Vláda má záujem na rozvoji bilaterálnych vzťahov.

Prečítať viac 

KOŠICE – Národné divadlo uvedie prvú opernú premiéru aktuálnej sezóny Tannhäuser. Na javisko košického divadla sa táto romantická opera vráti v novej inscenácii takmer po 65 rokoch.

Prečítať viac 

Predstavitelia europarlamentu podporujú začiatok rokovaní o vstupe Ukrajine do Európskej únie. Proces vstupu krajiny pre nich neznamená len prenesie európskej legislatívy, ale aj transformáciu spoločnosti.

Prečítať viac 

Diskusie v zoskupení OPEC+ o možných škrtoch produkcie ropy sú náročné, nevylučuje sa ani ďalší odklad schôdzky. Očakáva sa, že zástupcovia štátov sa skôr dohodnú na predĺžení súčasného rozsahu produkčných škrtov, než na ich zvýšení.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Samospráva sa stala celkovým laureátom národného ocenenia Enviromesto 2023. Mesto pod Urpínom zvíťazilo v kategórii Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra. 

Prečítať viac 

Na EXPO Dubaj sme hospodárili hospodárne a efektívne, reagoval exminister Sulík na zistenia Najvyššieho kontrolného úradu. Štátnemu rozpočtu údajne ušetril milión eur.

Prečítať viac 

Hamas údajne odpálil tri bomby na severe Pásma Gazy, podľa izraelskej armády je niekoľko vojakov ľahko zranených. Izrael tvrdí, že „boli porušené dohody o prímerí“, Hamas obvinil Tel Aviv, že prímerie porušil ako prvý.

Prečítať viac 

Zhoda Európskej únie na jednotnom preukaze pre zdravotne postihnutých je dobrá správa, uviedol štátny tajomník rezortu práce. Členské krajiny prijali pozíciu k smernici, ako aj európsky parkovací preukaz.

Prečítať viac 

Ukrajina by sa mala pripraviť na rozsiahlejšie bojové akcie a raketové útoky zo strany Ruska, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Vyhlásil, že je presvedčený, „že spojenci budú naďalej poskytovať Ukrajine značné množstvo vojenskej pomoci“.

Prečítať viac 

MARTIN – Pomocou robotického systému operovali 17-ročnú pacientku s vrodenou polypózou čreva. Odstránili jej celé hrubé črevo aj konečník a tenké črevo našili priamo na análny kanál.

Prečítať viac 

Muž nasprejoval na múr pred domom Jána Kuciaka nápis červenou farbou, polícia ho obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci. 64-ročný muž tvrdil, že má na to súhlas, čo sa však nepreukázalo.

Prečítať viac 

Dúfal som, že do stretnutia ministrov NATO sa Švédsko plne pripojí k Aliancii, to sa však nestalo, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po príchode na rokovania v Bruseli. Svoju nespokojnosť s prístupom tureckého prezidenta Erdogana vyjadrili aj ministri Francúzska, Nemecka či Fínska.

Prečítať viac 

KOŠICE – Mrazy si vyžiadali prvú obeť. V košickej mestskej časti Nad jazerom našli zamrznutého 49-ročného muža bez domova.

Prečítať viac 

Opozícia chce mimoriadnu schôdzu envirovýboru, žiada objasnenie zámerov, ktoré avizoval minister Taraba.

Prečítať viac 

Na Slovensku začali pôsobiť špeciálne tímy na monitorovanie mučenia a zlého zaobchádzania na miestach, kde sa nachádzajú osoby obmedzené alebo pozbavené osobnej slobody. Vytvorili ich Kancelária verejného ochrancu práv, Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím a Úrad komisára pre deti v rámci Národného preventívneho mechanizmu proti mučeniu.

Prečítať viac 

ŽILINA – Výpravkyňa nastúpila do služby skoro s dvoma promile. Polícia skontrolovala 39-ročnú ženu v železničnej stanici Turzovka.

Prečítať viac 

Eurokomisia navrhla nové právne predpisy na prevenciu a boj proti prevádzačstvu migrantov. Novelizuje tým dvadsať rokov starý legislatívny rámec a posilní Europol a ďalšie agentúry Únie.

Prečítať viac 

Covid mohol byť „vytvorený človekom“, povedal britský minister pre regióny Michael Gove na vypočutí pred parlamentom. Ide o súčasť vyšetrovania vládnej reakcie na pandémiu.

Prečítať viac 

Od 1. decembra môžu diváci na Slovensku a v Česku využívať novú streamovaciu službu Filmana, ktorá prináša kresťanské filmy priamo domov.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Na Galvaniho ulici auto zrazilo chodkyňu na priechode pre chodcov. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje.

Prečítať viac 

POPRAD – Krampus čerti sa nakoniec uskutoční, ale mimo centra. Ich odporcovia tak s nimi do styku neprídu.

Prečítať viac 

Fínsko uzatvára posledný hraničný priechod Raja-Jooseppi s Ruskom, oznámil premiér Petteri Orpo. Na tlačovej konferencii uviedol, že z dôvodu obáv z migrácie úplne uzatvorí celú 1 340 kilometrov dlhú hranicu.

Prečítať viac 

SaS chce umožniť skrátený úväzok štátnym zamestnancom na rodičovskej dovolenke, aby si mohli privyrobiť činnosťou, ktorá je podobná ich štátnozamestnaneckému miestu. Predložili preto do parlamentu novelu zákona o štátnej službe.

Prečítať viac 

V Nitrianskej diecéze vznikol Úrad pre nahlásenie zneužívania v cirkvi. Zriadením úradu cirkev na Slovensku deklaruje, že so všetkou vážnosťou pristupuje k prípadom sexuálneho zneužívania a za posledné roky uskutočnila viacero konkrétnych opatrení.

Prečítať viac 

V úseku Palárikovo – Tvrdošovce by mala byť čoskoro spustená prevádzka na druhej traťovej koľaji. V doobedňajších hodinách bola v danom úseku prerušená doprava v dôsledku vykoľajenia nákladného vlaku.

Prečítať viac 

Muž z Vietnamu trpel takmer pol roka bolesťami hlavy, v lebke mal vrazené jedálenské paličky. Lekári odhalili príčinu bolesti po tom, ako mužovi urobili CT vyšetrenie.

Prečítať viac 

V regióne Čierneho mora by mohli udrieť tornáda, varovali meteorológovia deň po búrke, ktorá si v Rusku a na Ukrajine vyžiadala najmenej 14 mŕtvych. Dva milióny ľudí v oblasti ostali bez elektriny.

Prečítať viac 

Policajti z NAKA zadržali štyroch ľudí, medzi nimi aj šéfa neštátnych záchranárov Jána Culku. „V tejto trestnej veci bolo vznesené obvinenie celkovo deviatim fyzickým osobám a jednej právnickej osobe,“ informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Prečítať viac 

Ukrajina a pobaltské štáty nevyšlú svojich predstaviteľov na zasadnutie OBSE v meste Skopje, pretože sa na ňom zúčastní ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Prečítať viac 

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – V meste otvorili druhé zariadenie pre seniorov. S pomocou úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania a z vlastných zdrojov ho za 2,1 milióna eur vybudovalo mesto.

Prečítať viac 

Bez finančnej podpory štátu budú mať samosprávy problém pripraviť vyrovnané rozpočty na budúci rok, upozorňuje predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik. Mestám a obciam podľa jeho slov chýba približne pol miliardy eur.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články