Do pútnického miesta Ľutina sa dostanete aj novým cyklochodníkom

cyklochodnik 1 Nový cyklochodník už sprístupnili. Foto: FB Milan Majerský

PEČOVSKÁ NOVÁ VES – V Pečovskej Novej Vsi pribudol nový cyklochodník, ktorý smeruje k mariánskemu pútnickému miestu Ľutina. Vybudovali ho v rámci projektu Duchovná tradícia spája naše cesty.

Cyklochodník bol financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu. „Z ministerstva sme dostali bezmála 800-tisíc eur. Za tieto prostriedky sme vybudovali 2 435 metrov cyklochodníka z Pečovskej Novej Vsi po hranicu katastra obce Ľutina,“ vysvetlil starosta obce Pečovská Nová Ves Jaroslav Dujava. V obci už podľa jeho slov existuje viac ako 7 kilometrov cyklochodníkov. „V prvom rade ide o bezpečnosť cyklistov a ukázali sme, ako sa dá rozvíjať duchovný turizmus,“ dodal.

Predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský je rád, že jedno z najväčších pútnických miest na východnom Slovensku má konečne cyklotrasu. „Jeho súčasťou je aj turistické zastavenie s prvkami drobnej architektúry či miniatúrou Kostola sv. Ondreja, ktorého vznik umožnila dotácia z grantového programu Prešovského samosprávneho kraja vo výške 20-tisíc eur,“ objasnil župan. Obyvatelia okolitých obcí a športovci sú nadšení, že budú môcť jazdiť po bezpečnej cyklotrase, a nie po ceste ako doposiaľ. Nový cyklochodník sa napája na už existujúcu cyklotrasu Eurovelo 11 a v súčasnosti sa už dá po nej prejsť z Prešova do Pečovskej Novej Vsi a takmer do Ľutiny.


Ďalšie články