Nový skejtpark už brázdia užívatelia

Skateri už brázdia nové športovisko. Foto: FB Stará Ľubovňa

STARÁ ĽUBOVŇA – Projekt výstavby skejtparku v Starej Ľubovni je vo finále, športovisko umiestnené pri rieke Poprad a cyklotrase nedávno dokončili a už slúži verejnosti. Hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová informovala, že realizácia projektu si vyžiadala 130 000 eur.

Cez svoj grantový program poskytla na vybudovanie skejtparku dotáciu 33 000 eur krajská samospráva. „Športovisko má obdĺžnikový pôdorys s rozmermi 50 × 17,5 metra. Skladá sa z dvoch hlavných línií prekážok, ktoré sú ukončené štvrtinovými rampami, a tiež z tréningovej plochy pre začiatočníkov na trénovanie rovnováhy a techniky jazdenia,“ priblížila Jeleňová.

Sú tam aj špecifické dráhy, ktoré sa prioritne skladajú z hladkého pevného povrchu, ako sú asfalt a betón, a taktiež z pevných prekážok, rámp, schodov i výškových úrovní. Súčasťou sú tiež oceľové zábradlia, terénne vlny a klopené zákruty. Betónová plocha s rozlohou 600 metrov štvorcových má rôzne výškové úrovne a pozostáva z dvoch štvrtinových rámp, tzv. quater Pipe, na krajoch. „Nechýbajú tam prekážky ako schody, rampy, zábradlie, obrubníky či funboxy. Samozrejmosťou sú terénne úpravy okolia,“ dodala hovorkyňa.


Projektu vybudovania skejtparku predchádzalo niekoľko rokov plánovania. Napokon sa ho podarilo zrealizovať s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR cez program Podpora regionálneho rozvoja vo výške približne 70 000 eur. Spolufinancovaním sa na ňom okrem PSK podieľalo aj samotné mesto.


„Nový skejtpark prispel k vytvoreniu, resp. doplneniu priestoru pre odpočinok a športové vyžitie miestnych obyvateľov a popri lodenici umiestnenej na ľavej strane predstavuje ďalší atraktívny produkt cestovného ruchu. Zároveň je začiatkom budovania novej športovo-oddychovej zóny pri cyklotrase Cesta okolo Tatier,“ uzatvára Jeleňová.

(tasr, foto: FB Stará Ľubovňa)


Ďalšie články