Predplatné
Prihlásiť sa
Prešovský Štandard

Pátranie po poľskom turistovi bude pokračovať aj v stredu

Vysoké Tatry HZS pátranie 3 Pátranie po poľskom turistovi vo Vysokých Tatrách. Foto: hzs.sk

VYSOKÉ TATRY – Pátranie po nezvestnom 50-ročnom poľskom turistovi neprinieslo ani v utorok žiaden výsledok. Poľský turista je stále nezvestný, informovala Horská záchranná služba.

V utorok od skorých ranných hodín pátralo po nezvestnom turistovi priamo v teréne 23 horských záchranárov spolu so šiestimi záchranárskymi psami. Pri pátraní bol opäť nasadený aj vrtuľník z letky ministerstva vnútra, ktorý letecky prepravil záchranárov na miesto zásahu a následne pátral zo vzduchu.

Pátranie pokračovalo až do večerných hodín. Záchranárom sa podarilo prepátrať prevažne južné časti Baraních rohov, Snehového štítu, Malého Ľadového štítu, Ľadového štítu a Snehovej veže. Záchranári prešli aj skalné suťoviská. Pátranie bolo vo večerných hodinách prerušené. Pokračovať bude v stredu ráno.

Záchranári pátrajú po Poliakovi od soboty večera, keď požiadal o pomoc poľských horských záchranárov. Pri zostupe z Ľadového štítu si poranil nohu a nedokázal samostatne zostúpiť. Neskôr bol už jeho telefón nedostupný. Hneď v sobotu večer začali po ňom na žiadosť poľských kolegov pátrať slovenskí horskí záchranári. V nedeľu sa k nim pridali aj poľskí. Pátranie však doteraz nebolo úspešné.


Rastislav Ovšonka